+48 660-216-166
biuro@keya-gaski.pl

ATRAKCJE


Gąski to mała nadmorska miejscowość w pobliżu najpopularniejszej miejscowości nadmorskiej - Mielno. To idealne miejsce dla osób które chcą uciec od tłoku w mieście, ceniących sobie spokój oraz ciszę. Miejsce to jest idealne dla rodzin z dziećmi.

Wielkim atutem tego miejsca jest szeroka i czysta plaża, na której nawet w pełni sezonu nie będziesz miał problemu ze znalezieniem miejsca na rozłożenie koca i leżaków. Zejścia na plażę są dość łagodne i bezpieczne, a strzeżone kąpieliska dają możliwość bezpiecznej zabawy i kąpieli. Oprócz tego w sezonie działa wiele punktów gastronomicznych, w których można smacznie zjeść i skosztować deserów.

Główną atrakcją w Gąskach jest Latarnia Morska mierząca 51,2 m wysokości. Zbudowana została w latach 1876-1878r. Latarnia jest udostępniana do zwiedzania. Z jej szczytu można podziwiać piękną panoramę miescowości i okolic.

Atrakcje turystyczne w okolicach Gąsek

 • Ogrody tematyczne HORTULUS - Dobrzyca - to kompleks ogrodów pokazowych tworzonych z miłości do natury i z potrzeby dzielenia się z innymi tym, co piękne. To unikatowe miejsce wypoczynku, rozrywki oraz edukacji przyrodniczej. Położone są tylko o 8 kilometrów w linii prostej od Gąsek. Jest to najbardziej na północ wysunięta kolekcja dendrologiczna w Polsce. Kompleks składa się z dwóch zespołów ogrodowych o odmiennym charakterze - Ogrodów Tematycznych Hortulus oraz Ogrodów Hortulus Spectabilis. Zespoły ogrodowe, oddalone są od siebie o 2 km, a między nimi znajduje się teren Szkółki Roślin Ozdobnych Hortulus.

 • Bastion Wojskowy- dla zainteresowanych militariami można udać się na wystawę sprzętu wojskowego do Kołobrzegu ul. Koszalińska 98 (poligon przy wjeździe do Kołobrzegu). Na miejscu moliwość przejażdżki wojskowym sprzętem pancernym po poligonie.

 • Park Wodny w Koszalinie - to jeden z najnowocześniejszych i największych aquaparków w Polsce, którego jednym z głównych atutów jest położenie. Obiekt znajduje się u podnóża Góry Chełmskiej w bliskim otoczeniu lasów i rozległych rekreacyjnych terenów zielonych.

 • Przystań Rybacka w Chłopach - jest położona przy plaży w centrum miejscowości Chłopy. Na plaży stoją kolorowe kutry rybackie, które są często odwiedzane przez letników, jak również smażalnie przy plaży, w których można zjeść świeżo złowioną rybę smażoną lub wędzoną. Osoby pragnące osobiście złowić sobie rybę mogą wziąć udział w rejsach połowowych, które są organizowane przez tutejszych rybaków. Obecnie na plaży cumuje 12 łodzi rybackich.
 • Szlaki rowerowe oraz piesze

  Przez Gąski przebiegają szlaki rowerowe jak i piesze co jest dużym plusem dla bardziej aktywnyh fizycznie.

  Szlak rowerowy - przebiega wybrzeżem Morza Bałtyckiego i ma długość 45 kilometrów. Trasa prowadzi z Pleśna przez Gąski - latarnie, Sarbinowo, Mielno, Strzeżenica, Dobiesławiec, Mścice, Jamno, Łabusz, Osieki, Iwęcino do Bielkowa.

  Szlak pieszy - odcinek czerwonego Szlaku Nadmorskiego będącego częścią Europejskiego Szlaku Dalekobieżnego E9. Jest to bardzo atrakcyjny krajobrazowo szlak o długości 39 km poprowadzony przez województwa zachodniopomorskie i pomorskie. Trasa przebiega z Pleśna przez Gąski - latarnia, Sarbinowo, Chłopy, Mielno, Unieście, Łazy do Dąbek.